Oblasť pôsobenia:
Žilina a okolie
Telefón:
+421 949 406 679
E-mail:
sefferova.radka@gmail.com
Skype:
Radulik79

Mgr. Radka Šefferová


Volám sa Radka Šefferová, som fyzioterapeutka a držiteľka certifikátu poradkyňa pri dojčení občianského združenia Mamila. Svojho päťročného syna som dojčila až do jeho prirodzeného odstavenia (4roky 8mesiacov), dojčila som ho aj počas tehotenstva s dcérkou, po pôrode som dojčila obe deti tandemovo a moja takmer trojročná dcérka je stále dojčená na požiadanie. Plne si uvedomujem, ako je nastavená dnešná spoločnosť, kde je nemoderné dojčiť svoje dieťa a neodmysliteľné, dojčiť ho až do jeho prirodzeného odstavenia. Po pôrode svojho prvého dieťatka som si sama prešla problémami s dojčením, ktoré sa však s pomocou laktačnej poradkyne vyriešili a tak sme si dojčenie mohli už len užívať. Práca laktačných poradkýň ma natoľko očarila, že som sa sama rozhodla stať jednou z nich. A tak som v roku 2011 absolvovala certifikovaný kurz o.z.Mamila.

Odvtedy pomáham mamičkám, vediem podporné skupiny, predpôrodné kurzy, či osobné stretnutia. Ako fyzioterapeutka sa zameriavam na kurzy cvičení s tehotnými ženami, popôrodné cvičenia a cvičenia s detičkami formou zábavno-pohybových cvičení pre deti od 3mesiacov do 3 rokov. Sama som počas prvého aj druhého tehotenstva cvičila a aj viedla tehotenské cvičenia. S mojimi deťmi som formou hry cvičila každý deň, oni mali z toho zábavu a pritom si zacvičili, čo náramne prospievali ich psychomotorickému vývoju. Venujem sa aj detskej rehabilitácii, vediem kurzy nosenia detí v šatkách a nosičoch, robím prednášky ohľadom psychomotorického vývoja, bezplienkovej komunikačnej metóde, manipulácie s novorodencom. Rada sa s Vami podelím s čímkoľvek, čo Vám môže pomôcť na vašej ceste k spokojnému tehotenstvu, pôrodu a výchove vášho dieťatka.Oblasť pôsobenia:
poradenstvo dojčenia, poradenstvo nosenia, cvičeni
Telefón:
0948510601
E-mail:
vejka.moravcikova@gmail.com
Skype:
sdietatkom

Veronika Moravčíková


Volám sa Veronika Moravčíková, mám 30 rokov a som matkou 3 detičiek. Najstarší synček bol dojčený do samoodstavenia 4,5 roka a dve mladšie dcérky (3,5 ročnú a 17 mesačnú) momentálne tandemovo dojčím. Som certifikovanou poradkyňou dojčenia (OZ Mamila), nosenia (vbavlnce.cz) a certifikovanou lektorkou cvičenia s detičkami v šatkách a nosičoch podľa Anny Kohútovej. Prečo som sa rozhodla venovať dojčeniu a noseniu? Už ako malé dievčatko som na otázku: „Čím budeš, keď budeš veľká?“ mala jasnú odpoveď. Nie, nechcela som byť doktorkou, pani učiteľkou ani princeznou. Moja odpoveď bola vždy rovnaká: „Chcem byť mamou.“ Byť mamou, niečo tak prirodzené jednoduché a krásne. Skutočne na to netreba vyštudovať žiadnu školu, čítať žiadne príručky či múdre knihy. No bohužiaľ v dnešnej dobe, kedy dojčenie nieje normou, mamičky nedostávajú dostatočnú podporu od spoločnosti, či práve naopak, štart do života dieťatka, ktorý by mala sprevádzať matkina náruč, teplo jej tela a vôňa materského mliečka, je narušený rutinnými zásahmi, ktoré môžu spôsobiť výrazne komplikácie i v dojčení. Mnoho kontraproduktívnych rád, ktoré si žena vypočuje už počas tehotenstva a neskôr po pôrode, rád, ktoré sú v rozpore s tým, čo dieťa prirodzene očakáva, spôsobuje to, že sa materstvo stáva hotovým hlavolamom. Situácie, ktoré následne nastávajú, často zdanlivo neriešiteľné, sú pre rodičov veľmi frustrujúce a ďaleko od predstáv, ktoré mali pred narodením dieťatka. Preto pomáham mamičkám, nachádzajúcim sa v situacii, v ktorej potrebujú pomoc a podporu v oblastí dojčenia a starostlivosti o bábätko. Taktiež sa venujem nastávajúcim mamičkám, ktoré majú záujem pripraviť sa na obdobie po narodení dieťatka, chcú sa dozvedieť o dojčení a nosení informácie, ktoré pomôžu eliminovať vznik situacii, vyžadujúcich si samotné riešenie. Mamičky, ktoré majú chuť sa zabaviť, zatancovať si a zacvičiť pozývam na môj kurz cvičenia mamičiek s detičkami v šatkách a nosičoch. Teším sa na Vás milé mamičky.Oblasť pôsobenia:
Žilina a Považská Bystrica
Telefón:
+421 948 201 730
E-mail:
vladimira.podolakova@gmail.com

Vladka Podoláková


Som mamička malej Kamilky. Od začiatku som vedela, že chcem svoje dieťatko nosiť. Bola som ale v situácií, kedy dať aj 30 eur za šatku bolo pre mňa nemysliteľné. Nikto z rodiny, ani manžel mi túto investíciu nechceli schváliť. Keď sa moja dcérka narodila bola extrémne náročným bábätkom. Spinkala iba na rukách. Mala problémy s prisávaním na prsník. Bola som vyčerpaná a začala som strácať mlieko. Vtedy som si spomenula na nosenie. Keď manžel videl aká je situácia, dovolil mi kúpiť si manducu. Nosič však zo začiatku nebol pre nás to pravé a tak som dostala povolenie kúpiť si ešte jednu šatku. A bolo to tam! Kamilka bola vyslovene šatkové bábätko. Postupne sme kočík odkladali stále viac a viac, teraz už výhradne šatkujeme. Šatka vyriešila náš spánkový aj laktačný problém.

Rada by som sa venovala mamičkám a pomáhala im s prekonaním počiatočných obáv zo šatkovania. Môžem prípadne pomôcť aj s výberom vhodnej šatky či nosiča. Mám skúsenosti s viazaním novorodencov aj problematických detičiek.

Rada pomôžem aj mamičkám v ťažkej finančnej situácií nájsť nosič či šatku za prijateľnú cenu, prípadne viem aj požičať.

Budem veľmi rada, ak ma budete kontaktovať s akýmikoľvek otázkami.